Ovládanie


NIKO

Po─Źujete to st├íle. Mus├şme zn├ş┼żi┼ą na┼íu spotrebu energie. Ale ako to m├┤┼żeme urobi┼ą? M├┤┼żete zredukova┼ą spotrebu energie pomocou pou┼żitia energeticky ├║─Źinn├Żch svetiel alebo LED svetiel alebo m├┤┼żete u┼íetri┼ą energiu pou┼żit├şm sn├şma─Źov pohybu. Inteligentn├í elektroin┼ítal├ícia v├ím tie┼ż pom├┤┼że pri dosiahnut├ş tohto cie─ża!
energie_1

Majte inform├ície o tom, ko─żko spotrebujete
Niko Home Control v├ím d├íva presn├Ż preh─żad, ko─żko energie spotrebuje va┼ía dom├ícnos┼ą v ka┼żdom momente. Spotreba energie (aktu├ílna a denn├í spotreba, priemern├í spotreba, v├Żvoj spotreby) sa zobrazuje na eko-displeji. Presn├ę meranie spotreby energi├ş prispieva k akt├şvnemu ┼íetreniu a zamedzuje plytvaniu.
energie_2


Vyme┼łte ┼żiarovky za LED svetl├í s vysokou ├║─Źinnos┼ąou

┼Żiarovky s├║ ozajstn├ş po┼żiera─Źi energie. Ich v├Żmenou za nov├ę osvetlenie s energeticky ├║sporn├Żmi zdrojmi svetla sa va┼íe ├║─Źty za energiu okam┼żite zn├ş┼żia. Niko m├í tla─Źidlov├Ż stmieva─Ź ur─Źen├Ż na stmievanie n├şzkoenergetick├Żch zdrojov svetla ako ├║sporn├ę kompaktn├ę ┼żiarivky a LED ┼żiarovky (230V). V┼íetky stmievate─żn├ę LED ┼żiarovky od Philips┬ę a Osram┬ę m├┤┼żu by┼ą stmievan├ę pomocou tohto stmieva─Źa.
energie_3


Vykurovanie miestnost├ş len ak je to potrebn├ę

Pou┼żitie z├│nov├ęho vykurovania v├ím m├┤┼że u┼íetri┼ą mno┼żstvo energie. Napokon, ka┼żd├í miestnos┼ą je pou┼ż├şvan├í r├┤zne ─Źasto a odli┼ín├Żmi sp├┤sobmi. Tak┼że napr├şklad detsk├í izba m├┤┼że by┼ą vykurovan├í od piatej do ├┤smej hodiny ve─Źer po─Źas t├Ż┼żd┼ła. A k├║pe─ż┼ła len medzi siedmou a ├┤smou hodinou r├íno a medzi desiatou a jeden├ístou hodinou ve─Źer. Dokonal├ę ovl├ídanie teploty v r├┤znych miestnostiach m├┤┼że skuto─Źne zn├ş┼żi┼ą v├í┼í ├║─Źet za energiu.
energie_4


Nenech├ívajte svetlo zapnut├ę, ak nie je naozaj potrebn├ę

Sn├şma─Źe pohybu s├║ ve─żmi vhodn├ę v miestnostiach, kde sa ob─Źas nech├í sa svieti┼ą, ako napr├şklad ┼ípajza, ┼íatn├şk alebo toaleta. V─Ćaka sn├şma─Źom pohybu sa svetlo zapne len ak je niekto pr├ştomn├Ż v miestnosti, a nikdy nie je zapnut├ę, ak nie je potrebn├ę. Sn├şma─Źe pohybu s├║ rovnako u┼żito─Źn├ę vo vonkaj┼í├şch priestoroch: pr├şjazdom k pr├şjazdovej ceste sa svetlo zapne. V z├íhrade sa u┼ż ni─Ź nepohybuje? Potom sa svetlo automaticky zhasne.KAPPAK

Domáca automatizácia
automatizacia
Vysiela─Źe
V├Żber spr├ívneho vysiela─Źa z├ívis├ş od toho, ko─żko a ak├Ż druh zariadenia chcete ovl├ída┼ą. Jedn├Żm vysiela─Źom m├┤┼żete ovl├ída┼ą a┼ż 16 nez├ívisl├Żch zariaden├ş a to priamo stla─Źen├şm tla─Źidla, nastaven├şm ─Źasov├ęho sp├şnania alebo automaticky (zaznamenanie pohybu osoby).
lyct-505_thumb tmt-502_thumbkct-510_thumblwst-605_thumb

Prij├şma─Źe
Prij├şma─Źe, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ na pravej strane, po prijat├ş sign├ílu z ovl├ída─Źa zapn├║ alebo vypn├║ zariadenie, reguluj├║ intenzitu osvetlenia alebo spustia domov├Ż zvon─Źek Prij├şma─Źmi mo┼żete ovl├ída┼ą zariadenia so sp├şnan├Żm v├Żkonom a┼ż do 2400W. Z├ísuvkov├ę moduly je mo┼żn├ę prenies┼ą na in├ę miesto a stenov├ę sp├şnacie moduly s├║ pripraven├ę na mont├í┼ż do ┼ítandardn├Żch in┼ítala─Źn├Żch krab├şc pod omietku alebo do spotrebi─Źa, ktor├Ż chcete ovl├ída┼ą (─Źerpadl├í, vykurovacie teles├í).
Syst├ęm vyu┼ż├şva na komunik├íciu r├ídiov├║ frekvenciu 433,92 MHz a v otvorenom priestore je dosah vysiela─Źov do 50 m. Prvky s├║ navz├íjom kompatibiln├ę a daj├║ sa kedyko─żvek dop─║na┼ą.
Inštalácia
Jednoduch├í in┼ítal├ícia je z├írukou, ┼że individu├ílne a optim├ílne zostavenie syst├ęmu dom├ícej automatiz├ície bude pre v├ís hra─Źkou. Na na┼íej str├ínke v├ím pon├║kame pr├şklady pou┼żitia dom├ícej automatiz├ície na modelovom dome.

mlr-8300_thumblcmr-300_thumblmlr-710_thumb